Powrót do poprzedniej strony

Bommelvag

Parametry statku:

długość - 14,98 m

szerokość - 7 m

 

W 2014 roku NSS wybudował aluminiowy katamaran dla norweskiego armatora. Aluminiowa konstrukcja zapewnia trwałość, lekkość, lepszą manewrowość, oraz mniejsze zużycie paliwa.

 

Statek napędzany jest dwoma silnikami typu SCANIA DI12 o mocy 370 KM każdy, posiadają dwie pompy zamontowane na PTO zasilające całość układu hydraulicznego na jednostce. Na statku zainstalowano generator o mocy 20 kVA. Wyposażony jest również w dwa systemy napędu śrubowego Nogva CPP z wałem napędowym chłodzonym wodą. System zasilania z lądu wyłączany jest automatycznie po uruchomieniu generatora.

 

Jednostka została wyposażona w pokładowy dźwig hydrauliczny typu Palfinger PK32002 M o maksymalnym wysięgu 20,6 m ; maksymalny moment podnoszenia 31,5 mt, maksymalny udźwig 10,870 kg i , oraz dwa kabestany typu Tenfjord o sile ciągu 3 i 2 tony, oraz hydrauliczne stery strumieniowe Sleipner SH550.

 

Sterowanie sterem strumieniowym oraz napędem głównym jest możliwe zarówno ze sterówki jak i z pokładu roboczego.

 

Na silnikach zamontowano również pompy obsługujące systemy p. poż/mycie pokładu, oraz zęzowy

 

System ogrzewania pomieszczeń załogi oraz sterówki został zbudowany w oparciu o  Mikuni system. Defroster ogrzewający szyby i instalacja ciepłej wody sanitarnej wykorzystują energię cieplną instalacji wody słodkiej chłodzącej cylindry silników. Podczas postoju  jednostki ciepło uzyskiwane jest z bojlera elektrycznego.

 

Wnętrze zostało wykonane wg życzenia armatora, wszystkie meble i pulpit zostały wykonane na zamówienie.

 

Jednostka została wyposażona w nowoczesne urządzenia nawigacyjne autopilot, radar, VHF firmy SIMRAD, oraz urządzenia GPS i AIS . Statek posiada również echosondę.

 

Na statku zainstalowany jest elektroniczny system monitorowania zbiorników firmy PHILLIPI, połączony z systemem zarządzania akumulatorami awaryjnymi i rozruchowymi.

 

 

 


Galeria zdjęć